درباره ما

مجتمع فنی تهران (نمایندگی سبزوار)

درباره ما

مهارت آموزی با هدف انتقال مهارتهای مختلف به فراگیران و نیز اشتغال فارغ التحصیلان این دوره ها از طریق مزد بگیری و خوداشتغالی توسط شرکت ایده پردازان پیگیری می شود . با توجه به محدودیت بازارهای سازمانی و غیرسازمانی )آزاد( جهت جذب فارغ التحصیلان دانشگاه ها و موسسات آموزشی متعدد در کشور ، توجه به مقوله کارآفرینی در این آموزشها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است . از آنجا که هدف اصلی شرکت تربیت نیروی کار مورد نیاز بخشهای مختلف جامعه می باشد ، به نظر می رسد هدف از این آموزشها ، افزایش توانایی های دانش ، مهارت و قدرت درک افراد و انجام مطلوبتر کار در محدوده وظایف شغلی است . آموزشهای شرکت ایده پردازان به سبب انعطاف پذیری نشأت گرفته از خصیصه های بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور و نیز به دلیل آموزش و ایجاد مهارتهای لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل ، نقش به سزایی در اشتغال دارد . این آموزشها هم مهارتهای خاص مورد نیاز صنعت و هم مهارتهای عمومی بازار کار را فراهم می سازد و همچنین برای شاغلینی که به دلیل تغییرات تکنولوژی دچار کاهش کارایی می شوند امکان به روز شدن و تکمیل مهارت را فراهم می کند . لذا به این نوع آموزشها به عنوان ابزاری برای مقابله با بیکاری بالاخص بیکاری ساختاری که ناشی از تغییرات در اقتصاد جهانی می باشد ، نگریسته می شود . در واقع خصیصه این آموزشها ، نوعی پرورش » کارآفرینی « است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و تخصص دانش فنی ، قادر خواهند بود که فرصتهای شغلی مناسبی را به دست آورند و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد نمایند . یکی از اهداف آموزشی کارآفرینی در آموزشهای این شرکت ، بهبود توانایی های فردی و تخصصی مهارت آموزان است . آموزش مهارت می تواند از طریق دانش افزایی، باعث افزایش فرصت های بازار شده و سطح تقاضای کارآفرینی را ارتقاء بخشد .

تاریخچه

شرکت چند منظوره ایده پردازان به شماره ثبت 2818 با هدف شناسایی نیازهای کشور در حوزه کسب و کار و ایجاد یک هولدینگ در زمینه های آموزشی ، فناوری اطلاعات ، مشاوره ، مدیریت کسب وکار ، کارآفرینی و اشتغال زایی از سال 1390 در استان خراسان رضوی فعالیت خود را رسما آغاز نمود . بیش از 8 سال است که پایه گذاران روش های نوین آموزش ، کارآفرینی و توسعه صنعت IT شهرستان در گروه ایده پردازان دوشادوش هم برای آبادانی میهن و گسترش دانش و علوم جدید و بمنظور ایجاد اشتغال در سبزوار عزیز تلاش می کنند . در حال حاضر این مجموعه با بهره مندی از فضای آموزشی و دانش بنیان با مساحت حدود 2500 مترمربع و برخورداری از کارگاه های مجهز و مدرن بعنوان یک قطب آموزشی و کسب و کار مطرح می باشد . ارائه ی خدمات در دپارتمان های گوناگون منطبق با استانداردهای متناسب با هزاره سوم و برخورداری از کارشناسان بومی متخصص توانسته است مجموعه ای کم نظیر را در شرق کشور در جهت ارائه ی خدمات نوین مشاوره ، آموزش و کسب و کار ایجاد نماید . این شرکت برای ایجاد فضایی مناسب جهت تولید و ایجاد اشتغال با ارزیابی های بعمل آمده ، برآن شد تا در زمینه آموزش فعالیت خود را پایه گذاری نماید ، به همین منظور برای شروع فعالیت خود اقدام به اخذ مجوزات لازمه ی ذیل از سازمانها ، موسسات و وزارتخانه های دخیل در امر آموزشهای مهارتی نمود .

مجتمع فنی تهران

مجتمع فنی تهران در سال 1358 تاسیس و در اولين سالهای فعاليت خود، با شناسايی نيازهای کشور و جامعه در حوزه برق و الکترونيک، وزن عمده فعاليتهای خود را روی ارائه آموزشهای کيفی و متفاوت در اين حوزه متمرکز کرد.با گذشت زمان و پررنگ شدن نقش کامپيوترهای شخصی در محيطهای کار و زندگی، مجتمع با شناخت نياز جامعه و جوانان به آموزش در اين حوزه، فعاليت خود را در زمينه آموزش کامپيوتر و فناوری اطلاعات و نيز انتشار کتابهای آموزشی در اين زمينه آغاز کرد و طي دو دهه اخير، با برگزاری بیش از 1000 دوره به يکی از پرمخاطب ترين مراکز آموزش و نشر کشور در زمینه های تخصصی و کاربردی تبديل شد. بيلان آموزش سالانه يکصد هزار نفر- درس، انتشار بيش از 1700 عنوان کتاب تحت عنوان «مجتمع فنی تهران» و «مؤسسه فرهنگی هنری ديباگران تهران»، وجود يک هيأت علمی جوان با هزاران مدرس در حوزه های مختلف بسياری از آنها صاحب قلم های توانمندی هستند، همه و همه نتيجه 41 سال پايش موشکافانه نيازهای آموزشی و پژوهشی جامعه و شناسايی اهميت توسعه آموزش مهارتهای پيشرفته توسط مجتمع فنی تهران بوده است. نمایندگی سبزوار مجتمع فنی تهران به عنوان بزرگترین مرکز برگزاری دوره های آموزشی تخصصی استان فعالیت خود را از سال 1391 آغاز نمود و در حال حاضر یک ساختمان 4 طبقه و بیش از 2000 متر مربع فضای اداری و آموزشی داشته و از امکانات و تجهیزات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مناسبی برخوردار است. کلاسها و سایتهای مجهز، اتاق کنفرانس و همایش، کتابخانه، بوفه، کارگاه های تخصصی، فضای برگزاری ژوژمان و.... گوشه ای از امکانات مورد نظر می باشد. این نمایندگی در قالب دپارتمانهای تخصصی زیر نسبت به تدوین و اجرای دوره های آموزشی و همچنین ارائه مشاوره تحصیلی، مهارتی و شغلی به دانشپذیران گرامی اقدام می نماید: - دپارتمان فناوری اطلاعات و ارتباطات - دپارتمان هنر و معماری - دپارتمان فنی و مهندسی - دپارتمان مالی و حسابداری - دپارتمان مدیریت کسب و کار - دپارتمان مهارتهای دانش آموزی - دپارتمان زبانهای خارجی - دپارتمان اشتغال و کارآفرینی - دپارتمان آموزش های سازمانی