دوره طراحی معماری و دکوراسیون داخلی سطح مقدماتی

خانم مهندس حسینی
مدرس : خانم مهندس حسینی
1,900,000 تومان 1,862,000 تومان تخفیف : 2%

دوره معماری و دکوراسیون داخلی مقدماتی


دپارتمان معماری و دکوراسیون داخلی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک اقدام به برگزاری دوره های تخصصی آموزش معماری داخلی در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته کرده است. این دوره ها با هدف ورود متقاضیان به بازار کار قدرتمند دکوراسیون داخلی طراحی گردیده است و استفاده از اساتید مجرب و با تجربه در هریک از این دوره ها باعث شده دانشجویان این دوره ها با مشکلات موجود در بازار کار و شرایط خاص این بازار به خوبی آشنا شده و بتوانند دانش معماری داخلی خود را به شکل مطلوبی به اجرا بگذارند و بتوانند تا بدست آوردن تجربه کافی در این زمینه، از پس پروژه هایی که اجرا میکنند به خوبی برآیند.


برای آشنایی بیشتر شما هنرجوی عزیز، به معرفی مختصر دوره مقدماتی میپردازیم :

نقشه کشی ساختمان و مقدمات آن


هدف اصلی از این دوره این است که دانشپذیران بتوانند نقشه های ساختمانی و تاسیسات را بخوانند و ترسیم کنند. در این دوره به تعریف نقشه ها و شناخت لوازم نقشه کشی و ترسیم به کمک این وسایل، تعریف نقشه های معماری داخلی، تفهیم احجام مرکب، آشنایی با پرسپکتیو، انواع پلان، علائم داخل پلانها، تعریف مقاطع و ارتباط آن با پلان، تعریف نما، انواع پله و روش ترسیم آن و همچنین نقشه خوانی جزئیات ساختمان پرداخته می شود. این کلاس با روش تمرین و تکرار و به صورت کارگاهی تدریس و ارائه می شود. و ارزشیابی این دوره با آزمون عملی و ارائه پروژه انجام می گیرد.

اسکیس و راندو

هدف اصلی این دوره این است که دانشپذیران بتوانند طراحی دست آزاد از اجسام بی جان و طبیعت را تجربه کرده تا آمادگی پیاده کردن افکار و طراحی ذهنی بر روز کاغذ و آشنایی با انواع تکنیکهای رنگ گذاری را کسب نمایند. در این دوره ترسیم خطوط، احجام ساده و مرکب، آشنایی با پرسپکتیوهای یک، دو و سه نقطه ای ، آموزش سیاه قلم و مداد رنگی و آب مرکب و آبرنگ و ماژیک و تکنیکهای آنها و همچنین روشهای مختلف پرزنته کردن آنها آموزش داده می شود. همچنین درانتهای دوره، توانایی ترسیم اجسام به صورت پرسپکتیو دو بعدی و سه بعدی را داشته باشند و با استفاده از تکنیکهای رنگی پرزانته نمایند. دراین دوره هنرجویان رسم پرسپکتیو دست آزاد (ترکیب اجسام کروی و منحنی...) تکنیک های رنگ آمیزی با پرزانته های مختلف (استفاده از روان نویس و راندو...)را آموزش میبینند. این کلاس نیز با روش تمرین و تکرار و به صورت کارگاهی تدریس و ارائه می شود. و ارزشیابی این دوره نیز با آزمون عملی و ارائه پروژه انجام می گیرد.


Auto CAD مقدماتی


هدف اصلی این دوره بکارگیری نرم افزار اتوکد در راستای ترسیمات معماری است. در این دوره دستورات ترسیم و ویرایش ، بلوکها، اندازه گذاری ها، پلان، نما، مقطع و جزئیات آموزش داده می شود و دانشجویان با تمرین لحظه ای آموزشهای استاد ، بکارگیری نرم افزار را در ترسیمات را به خوبی می آموزند. ارزشیابی این دوره نیز به صورت ارائه پروژه نهایی می باشد.

سرفصل ها